Category "Haberler"

1) Birincil Kırma İşlemi (PRIMER)

Kaba kırma veya iri kırma da denilir ve 0,5-1,5 mt çapındaki kayaçların 1/3 ile 1/7 oranında küçültülmesi olarak düşünülebilir. Bu aşamada kırma makinasının tipinin seçimi kayaç ile ilgili fiziksel özelliklere doğrudan bağlıdır. Genellikle sert ve aşındırıcı kayaçlar için çeneli ve konik kırıcılar kullanılır. Yumuşak ve orta sertlikte olup kirlilik oranı düşük ocaklarda ise darbeli kırıcılar daha ekonomik çözüm olarak tesislerde primer kırma amaçlı olarak kullanılmaktadır.

2) İkincil Kırma İşlemi (SEKONDER)

Beslenen malzeme büyüklüğünün yaklaşık 300-400 mm civarlarında olması durumunda kullanılan kırıcılara sekonder kırıcılar denilir ve amaç nihai ürün elde etmektir. [(0-60mm) veya 40mm veya 0-25mm]. Yine bu aşamada malzemenin fiziksel özellikleri seçilmesi gereken kırıcı tipinin belirlemektedir.

3) Üçüncül Kırma İşlemi (TERSİYER)

İkinci kademe kırma işleminden sonra elde edilen nihai ürünlerin elenmesinde elek üstü malzemenin sekonder kırma aşamasına geri gönderilmediği uygulamalarda üçüncü bir kırma aşaması olarak düşünülür ve ince malzemeyi daha fazla elde etmek veya ürünleri şekillendirmek amacı taşır. Kullanılan makine tiplerine göre bu kademede kırılacak ürün ebatları ve dağılım özellikleri farklılıklar gösterir.

4) Dördüncül Kırma İşlemi

Özel amaçlı çok ince ürün grupları elde etmek amacıyla kırma işlemleri üçüncü aşamadan sonra bir kademe daha ileriye götürülerek dördüncü kırma planlanabilir. Bu kademede amaç 1mm’nin altında kırma ve ürünler elde etmektir. Yüksek hızlı veya basınçlı özel kırma makinaları ve elekler bu aşamada devreye girer.

Kısaca bahsettiğimiz bu kırma aşamalarında kullanılan kırıcılar istenen kapasite, ürünler, ürün dağılımları ve kurulacak arazinin özelliklerine göre komple tesis tasarımında bir veya birden fazla sayıda kullanılarak müşteri isteklerine uygun ürünler üretmek amacıyla NACE’nin 60 yıldan fazla tecrübesiyle birlikte en uygun ve ekonomik çözümlere sahip tesislere dönüştürülür.

New distributor appointed in Kazakhstan

We are proud to announce that as of the 20th July 2015 TESIM MAKINA KZ is our new distributor for Stationary Crushing and Screening equipment throughout the Republic of Kazakhstan. Customers throughout Kazakhstan will now be able to benefit from even greater levels of support following the appointment of our new distributor TESIM MAKINA KZ. Such a professional and experienced distributor reinforces our commitment in providing even greater levels of customer focus. It also further enhances our commitment to locally focused customer support, whilst at the same time enabling customers to benefit from dealing with a truly global company. TESIM MAKİNA KZ will distribute our comprehensive range of stationary crushers and screens throughout Kazakhstan, as well as supply and install and complete crushing plants. Its infrastructure support network, and customer focus, will also enable it to provide full aftermarket care, spare parts and dedicated customer service.

The appointment of the company is further evidence of the demand for our products throughout the word. TESIM MAKİNA KZ is an established name throughout Turkey and Kazakhstan, with offices, workshops and service engineers located in the area. Additionally, when the situation requires it, the company will be able to call on round the clock support from our regional office located in Kazakhstan. This will further enable customers to benefit from the specialized advice and assistance that has made us the world leading supplier of construction equipment. Of the appointment of TESIM MAKINA KZ, Kauko Juuri, Global Distributor Manager states: “We are sure that the combination of our equipment and global aftermarket support, together with the local knowledge and industry expertise of TESIM MAKINA KZ, will enable our customers throughout the area to benefit from a winning combination.” TESIM MAKINA KZ was appointed an authorized Sandvik Construction Distributor on the 20th July 2015. We offer them congratulations on becoming part of the Global Sandvik family and wish them the very best in their new venture.

Copyright@2018 Tesim Teknoloji | Her hakkı saklıdır.