ÜRÜNLERİMİZ

BESLEYİCİLER

SANDVIK IZGARA BESLEYİCİLER

Sandvik tarafından uzun yıllar boyunca tecrübeyle geliştirilmiş, normal ve ağır hizmet tipi titreşimli besleyicilerin hem titreşimli elektrik motorları tarafından doğrudan tahrikli veya normal elektrik motorları ve titreşim mekanizması tahrikli tipleri mevcut olup, uzun yıllardır madencilik ve inşaat endüstrilerine başarıyla hizmet vermektedir.

Sandvik besleyiciler titreşimli bir besleme teknesi ile buna akuple bir kademeli ızgara bölümünden oluşmaktadır.

Ayrıca Sandvik besleyicilerindeki ızgaranın altında da ayrı bir elek katı bulunmakta olup, besleme içindeki ince malzemenin burada başka bir eleğe ihtiyaç duyulmadan ayrılabilmesi sağlanmaktadır.

Besleme teknesi yan duvar astarları 10mm kalınlığında ve 160 HB sertliğinde aşınma direnci yüksek çelikten mamuldür.

Standart olarak yaylar ile yatay olarak monte edilen Sandvik besleyicilerin altında komple bir montaj plakası da bulunmaktadır. Kapasite aralığı 150-1500 ton/saat

KIRICILAR

SANDVIK ÇENELİ KIRICILAR

Sandvik tarafından özel olarak geliştirilmiş Ağır Hizmet Tipi (HD) ve tek tesirli (single toggle) CJ serisi çeneli kırıcılar, her türlü kırma eleme operasyonu için en optimum ve kullanıcı dostu çözümleri sunmaktadır. Kolay ayarlama için kama sürgülü veya hidrolik çene açıklığı ayarlama mekanizmalarına sahip Sandvik çeneli kırıcılar, eksantrik ana mil rulmanların manuel veya otomatik yağlama sistemlerini de standart olarak sunmaktadırlar. Tamamen dövme çelikten imal edilmiş ana mil ve özel alaşımlı, uçak kanadı tasarımına sahip hareketli çene kırıcılara hem yüksek mukavemet hem de oldukça hızlı kırma yeteneği kazandırmaktadır. Sandvik çeneli kırıcılarının gövdeleri özel dizayn kaynak dikişleri ile ile tüm ısıl gerilimlerden arındırılmıştır. Bu nedenle CJ sınıfı Sandvik çeneli kırıcılar en yüksek dayanımı en ağır maden ve taş ocaklarında bile kolaylıkla sağlayabilmektedirler.

Sandvik çeneli kırıcılar ile birlikte sunulan diğer bazı özellikler ise SPC tipi kırıcı kasnağı, motor kasnağı ile V-kayışların (8 x SPC) ile Titreşim yalıtım takozları

Ayrıca 5 farkli tipte ve geometride çene plakası seçenekleri de her türlü malzemede ve operasyonda yüksek verimli, düşük aşınma maliyetli kırma operasyonlarına imkan vermektedir.

Kapasite aralığı 100-1200 ton/saat

ELEKLER

SANDVIK STANDART VE YIKAMALI ELEKLER

Sandvik dairesel hareketli, eğimli titreşimli elekler özel olarak sonlu elemanlar analizi yöntemiyle dizayn edilmiş olup, tüm gövde hasarlarına karşı son derece dayanıklı olmalarıyla tüm dünyada haklı bir üne sahiptirler.
İki, üç veya dört katlı olabilen bu elek serileri, 4 m2’den (1,2m x 3,2m)- 21m2’ye (3m x 7m) kadar farklı eleme alanları ve kapasiteleri sunmaktadırlar.
Elek gövdesi: Üst flanşlar ile yüksek kalite çelik plakadan yapılmış tutturulmuş tasarım Standart eğim 18 derecedir ama 16-22 derece arasında ayarlanabilir.
Kat destek çerçeveleri: Maksimum güçle azaltılmış ağırlığı birleştiren yuvarlak çapraz kirişler.
Mekanizma: Darbe ayarlama için bir eksantrik şaft ve küresel kayar mesnetler ve harici ayarlanabilir dengelenmemiş denge ağırlıkları içeren dairesel hareketli sıvı yağ banyolu tipi.
Tahrik kasnağı güç aktarımı için SPB oluklarına sahiptir.
Elek büyüklüğüne ve titreşim yapısına uygun farklı boyutlarda mekanizmalar
Aynı ebattaki eleğe farklı (bir büyük veya bir küçük) mekanizma monte edebilme yeteneği
Tahrik aktarımı: V kayışı, motor kasnağı, korumalar, elektrikli motor ve döner motor temeli.
Elektrikli motor: IEC standartlarına göre yüksek tork 1500 rpm (4 kutuplu, 400 V 50 Hz).
Elek katları yandan gerdirmeli elek teli için hazırlanmıştır
Elek katları çelik, kauçuk, poliüretan olabileceği gibi farklı tipte modüler ünitelerden de oluşabilmektedir. (opsiyonel)
Besleme bölgesinde katlar arasında lastik toz contası
Süspansiyon: Alttan monteli destek mesnetleri, kapalı bobin yayları, gevşek sürtünme pabuçları ile birlikte
Besleme kanalı: Elek gövdesiyle entegre, altta 30 mm modüler Sandvik lastik elemanları ile aşınma koruması.
Aşınma koruması: Mekanizma borusuna yapıştırılmış aşınma lastiği, besleme kutusunda ve boşaltma ağzında tutturulmuş lastik elemanlar.

KONVEYÖLER

500’LÜK KONVEYÖLER

 

YIKAMA ÜNİTELERİ

KUM YIKAMA HELEZONLARI

 

Kanal şeklinde yapılmış eğimli gvde içinde üzerine lastik kaplı helisli milin dönmesiyle malzeme hem ovalanırken hem de eğimin ters yönüne doğru sürüklenerek suyun geriye akmasıyla susuzlandırma sağlanır. Su içinde yüzen ince mil bu kanalın iki yanındaki havuzda çökeltilerek kirli su ile kaçan malzeme en aza indirilir. Tek ve çift helis milli olarak üretilmektedirler. Özellikle dere yatağından elde edilen malzemelerdeki toprak kil ile kırılmış 0 -10 mm arası kırma taşlarının içerisindeki yabancı maddeleri ayırmak ve malzemelerin yıkanması için oldukça yaygın kullanma sahip bir makinadır.

SIYIRICILAR

ÖN SIYIRICILAR

 

TOZ TUTMA SİSTEMLERİ

JET PULS FİLTRE SİSTEMLERİ

 

Copyright@2018 Tesim Teknoloji | Her hakkı saklıdır.